RD 5+1 MIRKA

Minimalistický dvoupodlažní rodinný dům 5+1 pro šestičlennou rodinu. Příklad řešení domu s optimální orientací a velikostí pozemku. Přístup na pozemek a do domu je ze severovýchodní strany.
Architektonické pojetí je moderní, s použitím plochých střech a minimalistických architektonických prvků. Dům je řešen jako jeden dlouhý kvádr s přistavěnou garáží. 
Vstupní část tvoří kryté závětří a zádveří s dveřmi do garáže. Obytná denní část domu je navržena jako jeden prostor, rozdělený na obytný pokoj, jídelní a kuchyňský kout se schodištěm. Strop nad jídelnou je otevřen do patra. Z chodby je přístup do hospodářského zázemí domu (technická místnost, záchod, komora). V chodbě jsou umístěny vestavěné šatní skříně. Z kuchyňského koutu je volný průhled přes jídelnu do obývacího prostoru. Volně stojící krb je umístěn mezi obývacím pokojem a jídelním koutem. 
V patře jsou umístěny dvě ložnice dětí, ložnice rodičů, šatna, koupelna a samostatný záchod. V chodbě je galerie s průhledem dolů do jídelního koutu. 
Řešení dispozice nabízí optimální oslunění obytných místností – obývací pokoj a ložnice dětí jsou prosluněny převážnou část dne, ložnice rodičů je osluněna méně.

Velikost domu:5+1
Koupelny:2
Garáž/garážové stání:1
Užitná plocha:249,2 m2
Zastavěná plocha:189,5 m2
Obestavěný prostor:1180 m3
Cena projektu:37.500 Kč